Zima je zpět a YETI chrochtá blahem

12.01.2017

Už včera večer začalo od západu sněžit na území celé ČR a místy se sněhem opravdu nešetřili. Srdce řidičů vozů s pohonem 4x4 lehce zvýšilo tep, konečně ten pohon k něčemu bude :)

Bohužel se sněžením přišlo i oteplení a namrzlá silnice s kombinaci s rozježděným sněhem není moc dobrá kombinace. Protože mají silničáři a městské služby s odklízením sněhu plno práce, tak se najde po ránu dost míst kde se můžete sklouznout.

A takhle vypadal YETÍK po pořádném sklouznutí.

Poznatek z dnešní cesty do práce

To, že si občas někdo neuvědomí, že by bylo fajn vypnout zadní mlhovky už jsem si zvykl. Většinou jde takové auto předjet a je po problému. Ale co mě dokáže opravdu vytočit je sněhová čepice, z které odlétá sníh a za takovým autem není nic vidět. 

Nepotřebuju vidět to auto, ale co se děje před ním, abych na to mohl zavčas reagovat. Pokuta až 2500 Kč je očividně málo, možná by ji chtělo ze strany Polici ČR tvrdě vymáhat. Řidič takového auta vědomě ohrožuje další účatníky provozu.

Sněhová čepice na střeše auta nemá co dělat! To je snad větší zvěrstvo jak rozvícené mlhovky, když je vidět na kilometr daleko.

#skodayeti #skodayeti4x4 #skodayetioutdoor #winterfun #winter2017