Nemá cenu ztrácet čas konfigurací Wordpressu

26.02.2015

Vytvořit si blog je dnes proště hračka, aneb příliš dokonalá řešení berou čas na psaní.

Svůj první blog jsem spustil na Wordpressu ještě na vysoké škole, dostal se až do první 100 v ČR. Po škole mě omrzel a při podnikání nějak nebyla chuť psát nové články, tak jsem jej poslal do křemíkového nebe.

Pak přišla potřeba propagovat svoji práci a začal jsem psát "firemní blog". Začal jsem na vlastním CMS, došlo i na pár pokusů přejít na WordPress a nakonec jsem zakotvil na několik let u systému Webnode. Na publikaci referencí a několik novinek do roka naprosto dostačující řešení. 

Po delší době, se mi vrátila chuť psát, tentokrát o front-endu a tipech jak z publikačního systému Webnode vymáčknout maximum.

Další pokus o vytvoření blogu opět proběhl z WordPressem. Instalace pohoda, šablonu jsem vybral zhruba za hodinu. Nainstaloval jsem pár pluginů, lehce poupravil šablonu a šlo se plnit. Přetažení některých článků z Webnode do WordPressu nešlo jinak než ručně ☹.

S šablonou jsem nebyl ani po 14 dnech úplně spokojený (normální stav) a WordPress mě začínal taky pomalu štvát. Takže stejný scénář: nadšení, konfigurace, bádání, testovací provoz, naštvání, delete.

Prostě se mi nechtělo mařit čas nad nastavováním, hledáním pluginů a řešením nedokonalostí šablon. Já chci jen psát! Proto jsem sáhnul po Medium. Jednoduchost sama, žádné zbytečnosti, můžu se soustředit jen na psaní.

UPDATE: blog a osobní prezentaci jsem se rozohodl sloučit do jednoho a tak jsem vše přestěhoval k Webnode.

Netvrdím, že je WordPress k ničemu, právě naopak. Má své přednosti a pokud máte chuť si jej vyladit k dokonalosti tak vám to umožní.

Wordpress je poměrně mocný blogovací nástroj, ale pokud nemáte nebo nechcete marnit čas laděním, použijte raději službu jako je třeba Medium nebo Webnode.