Legendy 2019 - automobilová slavnost

21.05.2019

Minulý víkend proběhla na Výstavišti Praha Holešovice automobilová slavnost Legendy 2019. Na neděli vyšlo krásné počasí, takže jsme si výlet parádně užili.

Legendy jsem chtěl vyrazit už v minulosti, ale vždy do toho něco vlezlo. Letos jsem měl štěstíčko a vyhrál jsem dvě vstupenky od Auto Kelly. Takže program na rodinnou neděli byl jasný, jelo se do Prahy!

Tip pro všechny, kdo vyrazí autem, tak jednu zastávku tramvají od výstaviště je P+R parkoviště s cenou 20 Kč/den.

Protože jsme si chtěli automobilovou slavnost hlavně užít, tak jsme prakticky nefotili :) Což doporučuji asi každému, kdo takovou akci navštíví. Krásných fotek bylo už v průběhu akce na internetu spousty od profíků.

K vidění byly opravdové legendy automobilismu, jak časů minulých, tak ze současnosti. Až se nechtělo věřit, že takové klenoty patří českým vlastníkům! Pavilony Rychlosti a Elegance bylo opravdové automobilové nebe, plné krásných aut.

Pomalu jsme se prokousali do parku, kde to byl ráj pro děti. Prozkoumat vystavené vozy to bylo něco pro jejich zvídavost. Na své si přišli všichni, já jsem si třeba v Shell Aréně vyzkoušel, jaké je to být mechanikem F1. Partu mechaniků jsem utvořil s dvě dalšími náhodnými návštěvníky :) 

Postupně jsme procházeli jednotlivé expozice, např. u Mercedes-Benz byly moc milí! Toyotu jako naši srdcovku jsme nemohli vynechat. Na správné slavnosti automobilů nemohly chybět projížďky vozů. Auta tak nebyla jen vidět, ale hlavně slyšet.

Prokousali jsme se až za účastníky Rally Dakar Olgou Roučkovou (tu jsme bohužel nezastihli) a Tomášem Ouředníčkem a jeho copilotem Davidem Křípalem ze South Racing CE, kteří rozložili celý svůj velký dakarský bivak.

Děkujeme Tomovi a Davidovi za prohlídku jejich dakarského bivaku, užili jsme i pohled ze střechy velké Bestie. Samozřejmě jsme si sedli do speciálu Ford Ranger Dakar, který se nedávno vrátil ze závodu Morocco Desert Challenge. Na projížďce měli kluci jednoznačně auto s nejhezčím zvukem!

Protože na slavnosti má panovat hlavně pohoda a dobrá nálada tak jsme neváhali dát si výbornou kávu a posedět třeba u Subaru. Atmosféra na akci byla vážně super.

Legendy jsme si prostě užili, ještě jednou díky Auto Kelly za výhru vstupenek.

PS: S parťáky z teamu "Judisti" v soutěži v Shell Aréně jsme se vůbec neznali a povedlo se nám vyměnit kolo na F1 v třetím nejlepším čase :)