kubikula design si bere dlouhou dovolenou

20.07.2014

Aneb podnikání pověsím na nějaký čas na hřebík

Moje činnost a vystupování pod hlavičkou "kubikula design" po nástupu do Webnode, měla jasný cíl. Dokončit rozpracované projekty, vyřešit všechny závazky, které se za 3,5 roku práce na volné noze nastřádaly a pozastavit živnost.

Představa, že vše do 3 měsíců vyřeším byla trochu víc mimo. Dokončení projektů a především uzavření všech závazků mi zabralo skoro rok. Nebylo to počtem rozpracovaných projektů, ale závazků bylo docela dost a moje odhodlání jim věnovat energii po práci bylo malé. Raději jsem vymýšlel nové věci do šablon a snažil se vylepšovat responsivitu šablon v rámci možností systému Webnode.

Zůstalo už několik formalit a moje freelancování bude ukonce. Zároveň si "kubikula design" vybere svoji dlouho dovolenou s termínem nekonečno. I když přísloví "Nikdy neříkej nikdy" platí vždy a já se možná za pár let vrátím na volnou nohu.

Kdybych měl nějak shrnout působení na volné noze, tak to jednoznačně byla výborná zkušenost, která mi dala spoustu pracovních i osobních zkušeností. Potkal jsem spoustu zajímavých lidí, vyzkoušel si přípravu tiskových podkladů od vizitek až po obaly a potisk DVD. Za sebe mohu jedině doporučit "být na chvíli volnonožcem".