Kde sehnat úžasné fotky pro svůj web zdarma?

26.09.2016

Obrázky a videa jsou důležitou součástí úspěšného webu. Pěkný obrázek dokáže přilákat čtenáře, zajistit více sdílení na sociálních sítích. Ale kde jej vzít a nekrást, když nemáte fotografické nadání?

Řešením jsou free fotobanky, s kterými se za poslední 2 roky roztrh pytel a poskytují obrovské množství krásných fotek, ilustrací nebo videí.

Unsplash

Mezi ty nejznámější free fotobanky patří Unsplash, kde najdete fotky z nejrůznější tématikou ze všech koutů světa. Fotky jsou často upraveny a vyzařuje z nich určitá emoce. Sám jsem do tété fotobaky začal přispívat unsplash.com/@jakubbelko. 

Picjumbo

Z českého rybníka vyčuhuje fotobanka picjumbo Viktora Hanáčka. Fotky pochází výhradně z jeho tvorby a opravdu stojí za to. Nabízí i premiové obrázky za předplatné. Mezi fotkami najdete i hezké sety, které výborně zapadnou do článku nebo celého webu.

Pixabay

Fotobanka pixabay nabízí kromě obrázků, ilustrace nebo videa. Obsah mají velice dobře otagovaný a výborně se tak vyhledávají specifické obrázky. Najdete zde i produktové obrázky, což se může hodit při tvorbě grafického návrhu.