100 000km se ŠKODA YETI OUTDOOR 4x4

31.05.2017

Čas letí a tenhle krasavec už má na tachometru prvních 100 000 km. Model YETI jako první SUV značky Škoda se už nějaký ten pátek nevyrábí a přímého nástupce se nedočkalo, přesto pořád budí pozornost a má co nabídnout.

Proč jsem si vybral YETIho?

Na rovinu, YETI je krabice, ale moc dobře vymyšlená. Škodovce se první SUV prostě povedlo a čísla prodejů mluví za vše. Prodalo se přes 650 000 kusů. Motorističtí novináři na něj nedali dopustit i věčný frfňa Jeremy Clarkson svým netradičním testem ukázal, co vše si Yeti nechá líbit :)

YETI je prvním SUV značky Škoda a s odstupem času se dá říct, že se povedlo. Kompaktní auto s pohodlným, prostorným interiérem a výbornými jízdními vlastnostmi. Nenabídne tradičně obří zavazadlový prostor, i když ve verzi s pohonem přední nápravy je objem 500 litrů podle mě už dostatečný.

YETI je opravdu kompakt a svoji celkovou délku 4,23 metrů výborně maskuje. Umístění kol v rozích karosérie propůjčuje vozu výborné manévrovací schopnosti, které jsou ve městě k nezaplacení. Není to velikán, ale osobně jej považuji za ideálního univerzála pro mladou aktivní rodinu.