Domácí multifunkční tiskárna do 3000 Kč

14.09.2016

Po více jak 4 letech dosloužila úžasná multifunkční inkoustová tiskárna Canon Pixma MG5220, před ní jsem měl ještě jednu Cannonku. Obě umřeli na stejnou chybu B200 (ukázka řešení na videu), kterou jsou Canonky známé. Vzhledem k ceně opravy bylo/je výhodnější koupit tiskárnu novou.

Obě předchozí tiskárny byly barevné inkoustové, ale poslední 2 roky to bylo spíše nevýhoda. Fotky jsem prakticky už netiskl a doplňovat doma cartridge je vážně jen levné. Proto příští tiskárna bude černobílá laserová a jako předchozí s Wi-Fi připojením, protože to za tu bezstarostnost stojí.

Původně jsem hledal pouze tiskárnu okolo 2000 Kč. Když se přihodí 1000 Kč tak už je možné pořídit multifunkční tiskárnu. Takže černobílá laserová multifunkce s Wi-Fi okolo 3000 Kč už dost zúží výběr na pár kusů. Když jsem si těch pár tiskáren porovnal tak jsem na základě recenzí a především parametrů vybral tiskárnu Samsung SL-M2070W. Po stránce parametrů asi nejlepší možná koupě, otázkou bude výdrž a kvalita tisku. Za rozumnou cenu jsou dostupné i kompatibilní tonery, např. od společnosti GIGAPRINT.CZ.

Tiskárna nepatří zrovna do lehké váhové kategorie, zpracování je poměrně bytelné tak by se mohla něco vydržet. Co mě trošku zamrzelo, byla nutnost tiskárnu pro nastavení přístupů k Wi-Fi síti připojit přes USB kabel k počítači a pomocí softwaru od Samsungu provést prvotní nastavení. Potřebný soft je na přiloženém CD, ale pokud nemáte mechaniku tak výborně poslouží odkaz ke stažení instalátoru pro tiskárny Samsung. Samotná instalace ovladačů je jednoduchá a pak jen nastavit pár drobností a tiskárna je připojená k Wi-Fi síti.

Co mě velice potěšilo, je rychlost kopírky i samotného tisku první stránky. Kvalita tisku je k nerozeznání od předchozí Canonky. Doufám, že tiskárna bude sloužit stejně dobře a ideálně déle než předešlé Canonky.