Automobilové pondělí

12.06.2017

Dnešní start do nového týdne byl doslova na plný plyn! Nedobrovolná vstávačka ve 4 ráno (nejmladší potomek se dožadoval mlíčka) je ještě v pohodě. Říkal jsem si, že být dnes dřív v práci se mi docela hodí. A cesta takhle brzy ráno je vždy příjemná.

Díra jako vrata, na tohle je lepící sada nestačí
Díra jako vrata, na tohle je lepící sada nestačí

S vidinou času navíc jsem se vklídku nachystal a na cestu vyrazil po 4:30. Hezky jsem si to pelášil k dálnici na Brno. Sotva ale najedu na dálnici, slyším bouchání od zadní nápravy. Takže rychle do pravého pruhu, snížit rychlost co to jde a snažím se identifikovat co se stalo.

Nezbylo než sjet z dálnice na prvním možné místě, což byl dočasný příjezd na opravovanou D1 pro stavební firmu, díky za rozkopanou D1 :). Zjištění, že pravá zadní pneumatika je na hadry byl jasný konec cesty do práce a úžasný začátek nového týdne.

Pneumatika na hadry, ale disk to vydržel
Pneumatika na hadry, ale disk to vydržel
  • Takže nezbylo než vytočit 1224 (4:58) a objednat odtahovku. Dojezdové kolo v autě nemám, ale asi si ho pořídím. 
  • Do hodiny (5:55) dorazil příjemný pán z odtahovky VEMAX a Yetík se vykulhal na korbu.
  • Za půlhodiny (6:25) Yetík stojí před domem a já přemýšlím, jak se dostanu do zamčené garáže (zrona nemám klíče), kde mám zimní sadu kol.
  • Klíč od garáže jsem nakonec našel (metoda pokus omyl prostě funguje) a do 8:00 stojí Yetík na zimních kolech, opět schopen jízdy :)
  • Teď ještě sehnat novou lehce ojetou pneumatiku, tak lustruju sbazar.cz a pár inzerátů na samostatné pneu nebo páry najdu.
  • Lov byl úspěšný, hned druhý inzerát vyšel a v 10:30 mám objednané dvě lehce ojeté pneu ze stejného roku.
  • Den završen dobrou zprávou v 13:03, že balík je na cestě a zítra bude doručen!

Abych si vylepšil karmu, tak jsem při vyřizování ve Velkém Meziříčí nějakému nešťastníkovi zachráníl zapomenuté klíče ve dvěřích vozu. Ochotný pán z lékárny, klíče vzal k sobě a předal majiteli.

Tak snad jsme někomu udělali hezčí den :)

#skodayeti #autemdoprace #nemamrezervu #defekt