Weehoo - na kole s dětmi cestou necestou

31.10.2022

Recenze jednostopého cyklovozíku Weehoo i-Go Turbo, osobní zkušenosti a postřehy z používání tohle "UFO" mezi dětskými vozíky za kolo, min. v ČR je skoro nepotkáte.

Klasické dvoustopé cyklovozíky se setkal asi každý, ale jednostopé Weehoo i-Go Turbo jen tak v české kotlině nepotkáte. Což je velká škoda, protože se jedná o pohodlné a bezpečné řešení jak jezdit s dětmi na kole ve srovnání s dalšími možnostmi. Tedy kromě toho, že zůstanete raději doma :)

Proč si vybrat jednostopý cyklovozík od Weehoo?

Následující srovnání vystihuje hned několik našich očekávání od cyklovozíku za kolo. Jako zásadní limit při výběru vhodného řešení jak drahého potomka přepravovat na kole se ukázali rámy našich kol. Zeslabované rámy bez jakýchkoliv návarků neumožňují prakticky cokoliv domontovat a další zatěžováním rámu hrozí jeho prasknutí. Dětská sedačka i v provedení pro montáž na řidítka nepřipadala vůbec v úvahu.

Dětskou sedačku určitě nechceme, protože i kdyby šla namontovat posune se těžiště výrazně výše. Nasedání není zrovna nic pohodlného a v případě pádu není dítě nijak chráněno a padá z velké výšky.

Tažná tyč na dětské kolo je snad ještě horší možnost než dětská sedačka. Dítě sedí na svém kole bez jakéhokoliv jištění a pokud si chce zdřímnout tak vám z kola spadne. Při přejezdu nerovností je riziko pádu větší a o jízdě v terénu nemůže být prakticky ani řeč.

Dvojstopý vozík není moc dobré řešení pro děti, které zvládnou jezdit min. na odrážedle (což byl náš případ). Vozík je velký hlavně do šířky, na silnici v podstatě nebezpečný a do terénu na pěšinu se nedostanete. Ani jsme si nedokázali představit jak něco takového dostat do auta, protože na nosič kol se určitě nevejde.

Všechny naše požadavky nás přivedly až k jednostopému vozíku Weehoo i-GO Turbo